Oz & Alice, SpotMe

Robert Juliat představuje nová LED sledovací svítidla

Na letošním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem představil francouzský výrobce Robert Juliat dva nové LED sledovací reflektory pod názvy Oz a Alice a exkluzivní 3D sledovací systém SpotMe.

Oz a Alice jsou první profesionální LED sledovací svítidla se světelným výstupem, který snese srovnání s 1200W výbojkovými followspoty. Výhody jsou malé rozměry a tichý provoz, žádné zahřívání a plynulé elektronické stmívání – manuální nebo dálkové po DMX. Digitální display, konektor RJ45 a USB jsou jen některé prvky, které jsou standardně součástí. Oz a Alice, která rozšiřují řadu LED sledovacích svítidel Robert Juliat, jsou vhodná pro velká divadla a rozlehlé prostory.

SpotMe

SpotMe je 3D sledovací systém pracující v reálném čase, který mění followspoty Robert Juliat v zařízení schopné podávat informaci o pozici učinkujících na jevišti, bez potřeby emitorů a/nebo kamer.
Jednoduše a rychle nastavitelný systém SpotMe se skládá ze senzorů připevněných na stojan i svítidlo, a serveru, který přenáší do osvětlovacího pultu jak údaje o pozici, tak i velikosti paprsku.
Hodnoty x, y, z jsou přenášeny do konzole protokolem PosiStageNet (PSN)*. Nastavení iris je přenášeno rovněž protokolem sACN, který poskytuje informaci o cíli.
Všechny parametry jsou konzolí použity k ovládání automatizovaných světel po DMX, MAnet, sACN, Art-Net.
Jakékoliv pohyblivé svítidlo se poté může kdykoliv během vystoupení změnit ve sledovací svítidlo.

*Protokol PSN je dostupný u pultů MA2
Více informací na www.posistage.net

Titulek